Banky porovnanie

Banky porovnanie

najprestížnejším ocenením finančných produktov na slovenskom trhu je ocenenie Fincentrum Banka roka , konajúce sa pod záštitou Ministerstva financií SR. Táto súťaž začala svoju históriu v roku 2002 a tento rok sa tak bude konať už deviaty ročník tejto súťaže. V ankete hlasuje vždy približne 50 nezávislých odborníkov na financie. O víťazstvo v hlavnej kategórii bánk "Banka roka" sa za tú dobu podelili iba tri rôzne banky. Najúspešnejší je v tomto ohľade Slovenská sporiteľňa so štyrmi prvenstvami (2002, 2003, 2006, 2009), nasledovaná Komerčné bankou, ktorá vyhrala trikrát (2004, 2005, 2007). V roku 2008 sa dočkala aj Raiffeisenbank, as Bez zaujímavosti určite nie je ani to, že v posledných troch ročníkoch sa na prvých troch miestach umiestnili vždy práve tieto tri banky, len v odlišnom poradí. Česká spořitelna a Komerční banka bývajú takmer neoddeliteľnou súčasťou "Top 3" tejto ankety, pretože sú medzi najlepšie tri banky vyberajú pravidelne už od roku 2003.

Vedľa ankety, kde o poradí rozhodujú odborníci, vyhlasuje Fincentrum každoročne aj anketu pre širokú verejnosť. Tá je pomenovaná "Najdôveryhodnejšia banka roka" . Tu jednoznačne kraľuje Slovenská sporiteľňa , čo je logické už z toho dôvodu, že je vôbec najväčšou bankou s najväčším počtom klientov u nás (cca. 5 300 000). Okrem prvých dvoch ročníkov, kedy zvíťazila Československá obchodná banka - ČSOB (2002), resp. Komerční banka (2003), zvíťazila Slovenská sporiteľňa vo všetkých nasledujúcich ročníkoch.

Zaujímavou kategórii predstavuje kategórie "Najdynamickejšia banka roka" , kde opäť odborníci vyberajú banku, ktorá podľa ich názorov zaznamenala za daný rok najväčší posun dopredu v ponuke svojich služieb, prístupu k zákazníkom a všeobecne vo svojom rozvoji. Tu hrá prím predovšetkým Raiffeisenbank , ktorá zvíťazila v rokoch 2009, 2007 a 2006. V rokoch 2004 a 2005 navyše vyhrala eBanka , ktorá sa v roku 2008 práve s Raiffeisenbank právne zlúčila.

Z bankových produktov majú svoju vlastnú kategóriu okrem iného hypotéky - ocenenie "Hypotéka roka" . Tu bývajú (bývali?) Oceňované hypotéky Slovenskej sporiteľne (víťazstvo v rokoch 2002 - 2004, 2006), nepárne letopočty priniesli víťazstvo Hypotekárne banke (2005, 2007, 2009), a jedno víťazstvo zaznamenala tiež hypotéka Komerční banky (2008).

Ďalšie kategórii predstavuje "Účet roka" . Tým najlepším, zdá sa, disponuje Raiffeisenbank , ktorá bude tento rok obhajovať sa svojím eKontom víťazstvo z predchádzajúcich dvoch ročníkov. Mimo to ešte zvíťazila v rokoch 2003 a 2006 vtedajší samostatná eBanka , dnes, ako už sme uviedli vyššie, spojená práve s Raiffeisenbank.

Mimo ocenenie Fincentrum Banka roka je v Českej republike prestížnym ocenením aj cena Zlatá koruna , udeľujúceho podobným spôsobom (každoročne tri najlepšie v každej kategórii) ceny za najlepšie výrobky u mnohých kategórií finančných produktov. Odkaz na stránky Zlaté koruny nájdete nižšie, spoločne s odkazmi na niekoľko ďalších stránok zaoberajúcich sa porovnaním rôznych typov finančných produktov.

 

Odkazy:

- finančné produkty všeobecne:

- osobné účty:

- hypotéky:

Novinky z celého internetu

1.7.2011 - Sms pozicky pre Cechy

Vyzkoušejte feratum půjčky sms. Půjčky se sjednáním přes smsku.