Pôžičky od súkromných osôb ihneď

Půjčky od súkromných osôb ihned Pôžičky od súkromných osôb spadajú do sektora nebankových pôžičiek. Ide o pôžičky zo súkromných zdrojov bohatých jedincov, ktorí nechcú nechať svoje peniaze zaháľať. Najširšiu ponuku pôžičiek od súkromníkov dnes nájdete jednoznačne na internete, kde existuje skutočne nepreberné množstvo inzertných stránok určených špeciálne na ponuke (i dopyte) práve tohto druhu úveru.

Aké plusy všeobecne pôžičky od súkromných osôb ponúkajú? Predovšetkým je to vskutku veľká dostupnosť . Súkromníci väčšinou kladú úplne minimálne požiadavky na dlžníka, a pôžičky sa u nich tak dočkajú aj osoby s nepravidelným /pravidelným, ale minimálnym platom, dokonca aj ľudia so záznamom v registri dlžníkov. Táto pôžička je samozrejme bezúčelová (veriteľ nezisťuje vopred, na čo hodláte peniaze použiť) a získanie peňazí je, ako už je zrejmé z názvu naozaj blesku rýchle - získate je zvyčajne (ak nechcete inak) ihneď po spísaní zmluvy s veriteľom , k čomu dochádza takmer vždy na prvej schôdzke.

Medzi nevýhody týchto pôžičiek patrí veľmi vysoká miera RPMN (ročná percentuálna miera nákladov). Ďalšie, potenciálne ďaleko nebezpečnejšie nevýhodou týchto pôžičiek je nutnosť ručenie vlastnou nehnuteľnosťou (jednoznačne najčastejšie zástava). Ak si vezmeme do úvahy, že tieto pôžičky, vzhľadom na to, čo sme práve uviedli, využívajú najviac ľudia so zlou finančnou situáciou, ktorí sa u iných inštitúcií pôžičky nedočkajú, nebýva tu bohužiaľ núdza o smutné prípady, keď jedinci neschopní ďalej splácať úroky vo finále prídu aj o strechu nad hlavou.

Preto je naozaj dôležité (hoci chápeme, že sa to ľahko hovorí, ale horšie realizuje) naozaj poriadne, a pokiaľ možno s chladnou hlavou, zvážiť všetky možnosti, ktoré sa možno predsa len ponúkajú, namiesto bezhlavého siahaní po prvej, na prvý pohľad lákavé, ponuke súkromníka. Ak naozaj žiadne iné možnosti nevidíte, potom aspoň veľmi starostlivo a opatrne voľte, u koho si peniaze požičiate. Inzerátov s rôznymi ponukami je naozaj přehršel a nachádza sa medzi nimi bohužiaľ aj dosť falošných. Preto sa vždy snažte, buď od známych či priateľov, prípadne na internete, nájsť informácie o poskytovateľovi pôžičky, a zvoľte si ho až vo chvíli, kedy máte dostatok overených informácií o tom, že ide skutočne o dôveryhodnú osobu. V žiadnom prípade nikdy neplaťte nikomu nič vopred! Požiadavka rôznych potrebných záloh a poplatky za vybavenie totiž býva takmer vždy jednoznačným znamením podvodníkov.

Další příspěvek Slovenská sporiteľňa konsolidácie pôžičiek ze stejné kategorie. Další informační článek - Pôžička na občiansky preukaz ihneď.

Novinky z celého internetu

1.7.2011 - Sms pozicky pre Cechy

Vyzkoušejte feratum půjčky sms. Půjčky se sjednáním přes smsku.